• Aktywnie i UWAŻNIE

• 28.04.2023 12:19
      • Nareszcie doczekaliśmy się pięknej Wiosny! :) Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cieszyć się Słońcem i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu! Dlatego dziś proponujemy, jak atrakcyjnie można zaaranżować dzieciakom chwilę podczas rodzinnych spacerów!
      • Świetną, a tym samym i bardzo wartościową aktywnością - jest opowiadanie o obserwowanej przyrodzie. Zachęcamy dzieci do zwrócenia uwagi na to, jaki zmienia się świat wokół nas! Takie chwile wspierają rozwój mowy najmłodszych. Pomagają rozwijać wypowiedź własną, doskonalą percepcję wzrokową oraz koncentrację.

Następną opcją są zagadki! Poprzez opis widzianego przez nas obiektu, dążymy do tego, by dziecko odgadło, o czym jest mowa. Dzięki temu rozwijamy percepcję słuchową, wydłużamy czas koncentracji uwagi, a także stymulujemy sferę poznawczą i usprawniamy logiczne myślenie. Naprzemienne zagadki to rewelacyjna aktywność ogólnorozwojowa! Wierzę, że niejednokrotnie obecna w Państwa domach.

Aktywności na świeżym powietrzu to również wspaniała okazja do treningu uważności. Spacerując, skumy się na docierających do nas dźwiękach. Postarajmy się odgadnąć, co może wydawać dany dźwięk. Ptak? Bocian? A może jakiś kot? Proszę mi wierzyć, dziecięcych propozycji może być wiele! :) Ustalmy wyzwanie i "pościgajmy" się, kto pierwszy zobaczy trzy różne motyle. Albo budki dla ptaków. Bawmy się tym razem z najmłodszymi! Takie rodzinne aktywności, zwane czasem dla relacji, to niezwykle ważny element prawidłowego rozwoju dziecka!

Powodzenia!

Przyjemnego weekendu! (;