• "Wystrzałowe" fajerwerki!

• 27.12.2023 11:29
      • Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice!

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester! A wraz z nim zabawa! W ten dzień bawią się zarówno młodzi, jak i Ci nieco starsi ;) Dziś przychodzimy więc z propozycją sylwestrowej pracy plastycznej!
      • Możliwości jest kilka. Warto rozejrzeć się po domu i wykorzystać materiały, które zalegają w naszych szafkach. W zależności od tego, jaki sposób wybierzemy - potrzebne będą:

1) kredki świecowe, czarna farba, bierki lub wykałaczki i kartka papieru;

2) słomki lub tektura po rolce, kolorowe farby i karton;

3) nasza własna inwencja ;)

Na czym polega zabawa? W wersji pierwszej kolorujemy mocno kartkę różnobarnymi kredkami świecowymi. Dajemy się ponieść szalonej inwencji! Następnie wszystko pokrywamy grubo czarną farbą. Tak, by całkowicie zasłonić obrazek. Po wyschcięciu uzyskamy ciemne niebo! Na którym, przy pomocy wykałaczek, rozbłyną fajerwerki! Prawda, że proste? ;)

W wersji drugiej - nacinamy rolkę do połowy i wyginamy ją na zewątrz. Tak, by powstało coś w rodzaju "kwiatka". Następnie maczamy go w kolorowej farbie i odbijamy na kartce, tworząc kolorowe fajerwerki. Proszę mi wierzyć, dzieciaki będą zachwycone! ;)

Poniżej kilka innych propozycji. Odgadniecie, co będzie potrzebne?

Wszystkiego dobrego!

"Wystrzałowej" zabawy!