• "Lawowa" lampa!

• 08.01.2024 10:40
      • Witajcie w Nowym Roku! :) Nie jest tajemnicą, że dzieci kochają eksperymenty! Na nas dorosłych, często też robią one spore wrażenie. Mam rację? (; Dlatego dziś spieszę z propozycją wykonania "lava lamp"! Co to takiego? Przekonajcie się sami! ;)

Co nam będzie potrzebne?

- duży przezroczysty słoik;

- szklanka;

- soda oczyszona;

- olej;

- barwnik spożywczy;

- świecąca podkładka czy lampka warsztatowa.

Wykonanie:

Do dużego słoika wsypujemy sodę oczyszczoną. Następnie wlewamy olej - aż do góry naczynia. W szklance przygotowujemy ocet wraz z barwnikiem. Gdy wszystko gotowe, pora na połączenie "mikstur". Zawartość szklanki wlewamy do naszego "lampowego słoika". I tu już zaczyna się "naukowa magia"! (; By zachwycić się nieco bardziej, warto postawić słoik na podświetlanej podkładce. Prawda, że robi wrażenie? "WOW" samo cisnie się na usta! ;)

Jeśli powyższy opis Was nie przekonał, z pewnością zrobi to instruktaż w formie nagrania.

POWODZENIA! :)

Przygotowała: Psycholog Anna Pasikowska