• Szalony karnawał! (;

• 22.01.2024 16:32
      • Przedszkolny bal karnawałowy, zbliża się wielkimi krokami! A co sprawia, że ten dzień jest taki wyjątkowy? STROJE, KOSTIUMY, MASKI, PRZEBRANIA, REKWIZYTY :D ! Ha, to dopiero szalona zabawa! ;) Zapraszamy na propozycje karnawałowych aktywności dla całej rodziny!

1. KOLOROWE MASKI!

Wystarczy blok techniczny; kredki lub pisaki; piórka, cekiny, tasiemki, naklejki; klej; nożyczki. Z kartonu wycinamy maskę w wybranym przez nas kształcie i… Do dzieła! (; A kiedy już wszystkie będą gotowe, może wspólne zdjęcie?

2. RODZINNY POKAZ MODY!

Wnuk przebrany za dziadka, babcia w fryzurze zrobionej przez wnuczkę. Tata z plecakiem córki, a mama w czapce syna! Brzmi wesoło, prawda? I takie też będzie! :) Bawmy się, śmiejmy, żartujmy!

3. WEEKENDOWA DYSKOTEKA!

Tańczyć każdy może! A jak to komu wychodzi, nie podlega ocenie ;) ! Najistotniejsza jest zabawa! Niczym Król Julian – wyginajmy śmiało ciało! Zmierzmy się z tańcem na gazecie czy też z balonem między nami, tak by go nie przebić. Śmiech gwarantowany! ;)

4. WYZWANIE - LIMBO!

Potrzebny kij od miotły i odrobina motywacji! Zadanie jest teoretycznie proste – przechodzimy w taki sposób, by nie dotknąć poprzeczki. Kto poradzi sobie lepiej – rodzice czy dzieci? Przekonajmy się! (:

5. KOSTIUM HANDMADE!

Wybór przebrania na przedszkolny bal karnawałowy, to nie lada wyzwanie! Jednak, gdy decyzja już zapadnie, warto zastanowić się, czy nie możemy wykonać jakiego elementu własnoręcznie z dzieckiem. Może kwiecista opaska dla motyla, albo rękawice supermocy! To dopiero sprawi, jak wyjątkowy będzie ten karnawał! :)

Radosnej zabawy! (;

Przygotowała: Psycholog Anna Pasikowska