Domowa orkiestra (;

22.04.2024 12:26
      Każdy rodzic staje czasem przed wyzwaniem - jak zaangażować swoją pociechę w kreatywną aktywność? Nie ukrywajmy, coraz trudniej jest sprostać wymaganiom naszych małych ludzi ;). Zainspirowane ogólnopolskim projektem "Gramy Zmysłami!" zapraszamy dziś na skorzystanie z pomysłu na... INSTRUMENTY DIY! :)

Aktywne zabawy w domu, czyli jak rozruszać się w niepogodę

15.04.2024 18:06
      Pogoda za oknem nie dopisuje? To nic! W domu też można się rozruszać. Przedstawiamy 12 pomysłów na aktywne gry i zabawy, które zaangażują całą rodzinę!

Wiosenne zabawy i ćwiczenia sensoryczne podczas spaceru

10.04.2024 09:36

Nadeszła wiosna a wraz z nią bogactwo różnych faktur, kolorów oraz dźwięków. To doskonały moment, aby połączyć codzienne spacery i ćwiczenia sensoryczne. Każde dziecko potrzebuje ruchu, by prawidłowo się rozwijać i zaspakajać swoje potrzeby dotyczące przetwarzania sensorycznego. Wiosna to doskonała okazja do pracy nad integracją wzrokowo-ruchową przez dostarczanie różnych bodźców, które stymulują pracę zmysłów, poszerzając doznania zmysłowe i poznawcze.

Wiosenne zabawy dla dzieci – pomysły na aktywności ruchowe, w domu i w przedszkolu

26.03.2024 22:38

Wiosna to idealny czas, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i kreatywnego spędzania czasu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Oto 20 pomysłów na wiosenne zabawy, które pobudzą ciało i umysł dzieci.

Tańcząca kukurydza!

12.03.2024 15:12
      Prawda, że z naszych Przedszkolaków są niezłe ziółka? ;) Warto ukierunkować ich ciekawość poznawczą i zorganizować zabawę w laboratorium! Z pewnością zachwyci ona niejednego wymagającego Naukowca! ;)