• ODDZIAŁ III

p. Reata Firek

TABLICA OGŁOSZEŃ

Tematyka maja

Obraz zawierający szkic, sztuka, rysowanie, Sztuka dziecięca

Opis wygenerowany automatyczniePOLSKA MOJA OJCZYZNA

Obraz zawierający Sztuka dziecięca, kwiat, sztuka, materiał

Opis wygenerowany automatycznie   JESTEM EUROPEJCZYKIEM

Obraz zawierający bezkręgowiec, owad, pszczoła, Owad z błoniastymi skrzydłami

Opis wygenerowany automatycznie          MIESZKAŃCY ŁĄKI

Obraz zawierający szkic, rysowanie, obraz, Sztuka dziecięca

Opis wygenerowany automatycznie     W  ŚWIECIE KSIĄŻKI

Obraz zawierający szkic, rysowanie, kreskówka, palec

Opis wygenerowany automatycznieMOJA RODZINA

Drodzy Rodzice   Obraz zawierający kwiat, szkic, Motyle i ćmy, motyl

Opis wygenerowany automatycznie

Maj to piękny miesiąc świętowania naszej narodowej tożsamości. Wesoło i aktywnie spędzając czas przeżyjemy wspaniałe zajęcia patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

W drugim tygodniu maja porozmawiamy o tym, czym jest Unia Europejska, poznamy wybrane jej kraje. Zwiedzimy Hiszpanię, w której poznamy m.in. święto La Tomatina, podczas którego Hiszpanie walczą na pomidory oraz spróbujemy  swoich sił w przygotowaniu urodzinowej piniaty wypełnionej cukierkami. We Włoszech poznamy dziecięce przeboje i nauczymy się liczyć po włosku do 10. Wykonamy też razem Rzymskie Koloseum z drewnianych klocków. Miło będzie zwiedzać Europę z całą naszą grupą!

Wiosenne tygodnie to dobry czas, by wspólnie obserwować zmieniającą się przyrodę. Dlatego podziwiać będziemy piękno łąki, zwrócimy szczególną uwagę na jej mieszkańców i rośliny na niej rosnące. Wspólnie rozwiążemy zagadki i ułożymy zdania o łące i stawie. Poznamy etapy rozwoju żaby i motyla, a także zwyczaje kreta.

W tym miesiącu będziemy rozmawiać na temat rodziny i różnych zawodów wykonywanych przez rodziców. Zastanowimy się też, jak możemy pomagać rodzicom w domowych obowiązkach. Będziemy rozwiązywać zagadki na temat urządzeń domowych, narysujemy portrety swoich najbliższych i rodziców przy pracy. Będziemy klasyfikować przedmioty ze względu na ich określone cechy, przeliczymy je, porównamy liczebności zbiorów, próbować czytać wyrazy, zdania z poznanych liter.

Końcem miesiąca zorganizujemy w przedszkolu Dzień Rodzinki, do którego już zaczęliśmy intensywne przygotowania.

Na tę niezwykle piękną uroczystość już dziś serdecznie Was zapraszamy KOCHANI RODZICE

WASZE POCIECHY