• Motylki

Joanna Mikołajczuk ☀ Bożena Mól ☀ Edyta Żymankowska ☀ Pani Gosia

„Dziesiąteczka jest dobra na wszystko,
      Na upał mróz i wietrzysko,
      Uczy nas czytać i liczyć,
      Tańczyć rysować i ćwiczyć.
      Wszyscy się świetnie bawimy,
      Ostatki zawsze obchodzimy.
      Mikołaj co roku tu gości,
      Pikników nam każdy zazdrości.
      Pytacie jaka jest tego przyczyna?
      My wszyscy to jedna rodzina!”

Kochani rodzice

Wrzesień to pora powrotu do przedszkola po wakacyjnym odpoczynku. Jest to czas wielkich zmian w życiu niejednego dziecka. Niektórzy po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola. Wrzesień to dla naszych nowych kolegów czas adaptacji.

W tych pierwszych dniach nasze panie zapoznają nas z naszymi nowymi kolegami, z naszą salą, kącikami zabaw. Omówimy zasady panujące w naszej grupie w łazience i na naszym przedszkolnym palcu zabaw. Ustalimy grupowy kodeks przedszkolaka.

W drugim tygodniu dzieci podzielą się swoimi wrażeniami z wakacji, przyniosą pamiątki, które wzbogacą nasz przedszkolny kącik przyrody. Poznają środki lokomocji.

W kolejnym tygodniu będziemy rozmawiać o bezpiecznej drodze do przedszkola oraz poznamy naszą miejscowość, jej herb, ważne miejsca oraz zabytki. Zaznaczą Chrzanów na mapie Polski. Jeśli pogoda nam tylko pozwoli wybierzemy się na spacer po pobliskiej okolicy.

W ostatnim tygodniu poznamy zawód piekarza. Dowiemy się jak powstaje chleb- „od ziarenka do bochenka”, poznamy ziarna zbóż oraz różne rodzaje pieczywa.

W celu obserwowania zbliżającej się jesieni postaramy się wychodzić jak najczęściej do ogrodu przedszkolnego oraz na krótkie spacery wokół przedszkola. Będziemy wykonywać różnymi technikami prace plastyczne oraz poznamy nowe piosenki.

Wasze pociechy

Bezpieczni w przedszkolu