Tańcząca kukurydza!

12.03.2024 15:12
      Prawda, że z naszych Przedszkolaków są niezłe ziółka? ;) Warto ukierunkować ich ciekawość poznawczą i zorganizować zabawę w laboratorium! Z pewnością zachwyci ona niejednego wymagającego Naukowca! ;)

Domowy CAMPING! (;

21.02.2024 17:58
      Kto z nas, miał okazję spędzić noc pod gwiazdami - na obozie harcerskim, czy campingu - z pewnością miło to wspomina! Takie chwile zapadają w pamięć na zawsze! Stąd istotne jest, by tworzyć z naszymi dziećmi tak niezwykłe wspomnienia. Nie trzeba pakować się na kilka dni, jechać setki kilometrów przed siebie - „camping” można zorganizować też we własnym domu! Brzmi interesująco? Taki był plan! ;) Dlatego dziś pragniemy zachęcić Was do zaaranżowania zabawy tematycznej w… nocowanie na dywanie! :)

Przywołujemy Słońce! (;

15.02.2024 10:37
      W ciągu ostatnich dni, pogoda płata nam nie lada figle! Deszcz, wiatr, słońce, przymrozki... Można się nieźle zakręcić! Nie pozostaje nam nic innego, jak postarać się "przyowłać Słońce!". Jak to zrobić? Zapraszamy po "zaklęcie" :) !

Mindfulness razem z dzieckiem … a więc zaczynamy😊!

29.01.2024 15:17
      Zacznijmy więc od tego czym jest mindfulness. Najprościej rzecz ujmując jest to uważność. Idąc dalej to taki stan świadomości, w którym celowo kierujemy swoją uwagę na to bieżące doświadczenie. Nie oceniamy, nie zastanawiamy się, nie wybiegamy myślami w przeszłość lub przeszłość, nie analizujemy. Skupiamy się na danym wydarzeniu, które w obecnej chwili ma miejsce, przyjmujemy je takim jakie ono jest, bez wyszukiwania przyczyn i przewidywania konsekwencji. Brzmi prosto prawda? Jednak wcale takie proste nie jest, gdyż może okazać się sporym wyzwaniem zarówno dla Nas jak i Naszych dzieci. Na szczęście z pomocą przychodzą nam odpowiednie techniki, które pozwalają Nam osiągnąć ten upragniony stan uważności. Jednak zanim do nich przejdziemy jeszcze chciałabym z Państwem się podzielić korzyściami płynącymi z praktykowania uważności.

Szalony karnawał! (;

22.01.2024 16:32
      Przedszkolny bal karnawałowy, zbliża się wielkimi krokami! A co sprawia, że ten dzień jest taki wyjątkowy? STROJE, KOSTIUMY, MASKI, PRZEBRANIA, REKWIZYTY :D ! Ha, to dopiero szalona zabawa! ;) Zapraszamy na propozycje karnawałowych aktywności dla całej rodziny!