Wyzwanie - życzliwość! ;)

30.11.2023 19:50

Mam dla Państwa propozycję tygodniowego wyzwania dotyczącego życzliwości. Warto być życzliwym w domu, w pracy i w przestrzeni publicznej. Takie małe gesty życzliwości są jak nasiona – zapuszczają korzenie, a z nich wyrastają nowe rośliny, które znów rodzą “owoce życzliwości”. Warto w końcu krzewić życzliwość w przedszkolu, gdyż Nasze dzieci  uczą się od Nas poprzez obserwację: jeśli czują, że jest w Nas negatywne nastawienie do innych – uznają, że to norma i że tak właśnie ma wyglądać świat, który będą tworzyć. Ale czy naprawdę takiego świata chcemy dla Nas i Naszych dzieci? Budujmy więc kulturę życzliwości w każdym miejscu w którym jesteśmy. Zachęćmy do tego Nasze dzieci ☺

Bajkowy świat kolaży!

13.11.2023 15:55
      Temperatura za oknem spada - z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. Wieczory natomiast nadchodzą coraz wcześniej, przez co więcej czasu spędzamy w naszych domach. By kreatywnie się pobudzić i zaangażować małe rączki do działania – przychodzimy z pomysłem na bajkowy kolaż! Aby zachęcić Państwa jeszcze bardziej, zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie! Więcej informacji w dalszej części artykułu. Zapraszamy! ;)

Kalendarz Adwentowy DIY!

06.11.2023 19:22
      Dziś 6 listopada. A to znaczy, że do Mikołajek został równy miesiąc! Żadnego z rodziców nie zdziwi chyba, że przedszkolaki już planują, co zawrzeć w najważniejszym w roku liście ;) Warto więc spojrzeć na świat oczami dziecka i sprawić, by okres świąt był prawdziwie magiczny! Dlatego dziś przychodzimy z pomysłem – własnego kalendarza adwentowego! Podekscytowani? ;)

Spacer pełen uważności ;)

16.10.2023 09:38
      Jesień jest piękną porą roku. Szczególnie, gdy słońce zachęca nas do wychodzenia z domu. I o ile my – dorośli – potrafimy cieszyć się samym spacerowaniem, często nasze pociechy potrzebują dodatkowej „motywacji”. By nie marudzić, czy też nie nalegać na szybki powrót do domu. Stąd pomysł na proste aktywności, które sprawią, iż ten wspólny czas, w otoczeniu przyrody, będzie również dobrym treningiem uważności.

W zdrowym ciele, zdrowy duch! (;

13.10.2023 10:58
      Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!

Tydzień Zdrowia Psychicznego w naszym przedszkolu dobiega końca. Co nie znaczy, że przestajemy dbać o kondycję naszego serca i głowy! By rozruszać się w ten pochmurny dzień, mamy dla Was nie lada zabawę! Interaktywne koło zabaw ruchowy! Gotowi? ;)