Kreatywne zabawy podwórkowe

04.05.2023 19:51
      Wszystkie dzieci, a także ich rodziców, zapraszamy do skorzystania z propozycji zabaw podwórkowych. Nie ograniczajmy się do jazdy na rowerze i huśtawek. Mamy dla Was dużo ciekawych pomysłów w co się bawić na świeżym powietrzu i jak wygrać z nudą!

Aktywnie i UWAŻNIE

28.04.2023 12:19
      Nareszcie doczekaliśmy się pięknej Wiosny! :) Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cieszyć się Słońcem i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu! Dlatego dziś proponujemy, jak atrakcyjnie można zaaranżować dzieciakom chwilę podczas rodzinnych spacerów!

Poczytajmy RAZEM!

19.04.2023 15:56

W natłoku codziennych obowiązków, pomiędzy przedszkolem, pracą i domem, często odchodzimy od tradycyjnego czytania. Dlatego dziś zachęcamy do "spowolnienia" biegu i znalezenia czasu na wspólne czytanie! Oj, tak, tak! Wspólne! Bowiem do tej aktywności naprawdę łatwo jest przekonać dzieci. Wystarczy odrobina rodzicielskiej magii, zaklęcie i zmiana barwy głosu, by przenieść się do zaczrowanej krainy. Prawda, że proste? :)

Chwila na relaks! :)

11.04.2023 14:49
      Każdy z nas potrzebuje czasem chwili zatrzymania się. Takiego, choćby krótkiego, momentu na zamknięcie oczu i wzięcie głębokiego wdechu. Dlatego dziś chciałabym zachęcić Państwa do korzystania z różnego rodzaju relaksacji. Pozwolą one skupić się nam na oddechu, uporządkowaniu myśli oraz obniżeniu ogólnego napięcia. Zachęcam do korzystania z takich form całą rodzinę. Zapewne każdy z domowników, znajdzie tu coś dla siebie. Co ważne, propozycje należy dostosowywać do wieku, możliwości rozwojowych dziecka, a także do jego zainteresowań.

„Podążanie po linii stopa za stopą” - zabawa przygotowująca do nauki programowania (kodowanie)

27.03.2023 22:47
      Wyklejamy na podłodze łamaną linię – coś na kształt prostego labiryntu – ale załamania robimy po kątem 90 stopni. Przed rozpoczęciem zabawy możemy nauczyć dzieciaki, co to jest ten kąt 90 stopni na przykładach – róg stołu, róg w pokoju, kartka papieru i poćwiczyć takie obroty w lewo i prawo z otwartymi oczami, a dopiero później – z zamkniętymi. To będzie na pewno ciekawe doświadczenie dla dzieci, a przy okazji świetna nauka.